eToro.com - Recenze, zkušenosti a eToro poplatky

Láká Vás obchodovat s CFD kontrakty a chcete spolehlivým, dostupným a jednoduchým způsobem zhodnocovat své finanční prostředky? Potom využijte brokera zvaného eToro. V první řadě jistě oceníte to, že jde o licencovaného brokera v České Republice. Jde o jednoho z celosvětově nejpopulárnějších brokerů zaměřených na sociální trading, v jehož prospěch hovoří především inovace a důvěryhodnost platformy eToro. 

Zkušenosti milionů lidí po celém světě jsou toho jednoznačným důkazem a sociální obchodování v mobilním telefonu je revoluční záležitostí. Pojďme si nejprve platformu eToro představit z obecného hlediska.

 • Založení společnosti v roce 2007.
 • Sídlo brokera je na Kypru.
 • Provozovatelem je eToro (Europe) Ltd.
 • Účet je zakládán v amerických dolarech.
 • Web platformy je na www.etoro.com

Hlavní výhody brokera

Mnohé eToro recenze prozrazují, že systém je v češtině, takže obchodování můžete vyzkoušet i bez hlubší znalosti anglického jazyka. Mezi největší přednosti patří ono sociální obchodování, jemuž se následně budeme věnovat podrobněji. Záležitosti jako ochrana osobních údajů, spousta platforem s více aktivy, bezplatné investiční pojištění nebo konkurenceschopné obchodní poplatky jsou přínosným bonusem.

Co všechno lze na eToro obchodovat?

Pokud se rozhodnete pro brokera eToro.com, můžete se těšit na bohatou nabídku CFD kontraktů. V rámci několika ucelených kategorií lze volit z různorodých instrumentů, o čemž se můžete přesvědčit v následující tabulce.

Obchodovatelné kontraktyPřibližné množství
Akcie2030
Měnové páry49
Indexy13
Komodity31
Kryptoměny16
ETF151
Přehled CFD kontraktů na eToro.com


V rámci eToro.com bychom měli zmínit ještě význam pojmu CFD. Za touto zkratkou se skrývá název Contracts for difference neboli kontrakt pro vyrovnání rozdílů. eToro tak vytváří vztah mezi dvěma stranami.
Platforma eToro a možnosti obchodování

Online obchodování se můžete věnovat přímo na eToro.com. To znamená, že pro fungování této platformy nepotřebujete žádnou další aplikaci. Vystačíte si s webovým prohlížečem, do kterého napíšete adresu www.etoro.com. Všechny potřebné nástroje se Vám následně zobrazí právě v prohlížeči. Právě díky absenci instalace doplňkového softwaru se můžete se svému účtu přihlásit v podstatě odkudkoliv, kde máte připojení k internetu. Kromě online verze existuje ještě jedna velice přínosná alternativa.

Mobilní verze eToro

eToro recenze Vám napoví, že kromě webové platformy eToro lze využít i tu mobilní. Ta sice neumožňuje pokročilejší obchodování, na druhou stranu přináší jednoduchost, přehlednost a rychlost. Vše máte na jednom místě neustále při sobě a vidíte, jak se Vaše investice zhodnocují. Mobilní platforma eToro je určena pro mobilní systémy Android a iOS. V době, kdy většina lidí komunikuje právě prostřednictvím mobilů máte možnost zapojit se s telefonem a vhodnou aplikací do celosvětové obchodní komunity. Ve své podstatě jde pak o nejrychlejší způsob investování.

Jaké jsou možnosti obchodování?

Na eToro.com můžete v rámci obchodování využívat různých typů objednávek. Je to například tržní objednávka, s níž nastavíte jen velikost investice. Další je pak limitní objednávka, prostřednictvím které nastavujete hodnotu pro nákup nebo prodej. Broker eToro.com v tomto směru povoluje využívání populárních příkazů, jakými jsou Take Profit pro automatické zavření ziskové pozice nebo Stop Loss pro automatické uzavření ztrátové pozice.

Obchodování s finanční pákou

S pomocí této eToro recenze Vám prozradíme také to, že CFD kontrakty můžete obchodovat s finanční pákou. S malým vkladem lze vydělat více peněz, na druhou stranu lze o větší sumu přijít. Proto má eToro nastaveno hned několik omezení pro finanční páky, o kterých byste měli vědět. Vybrané příklady těchto omezení Vám přinášíme v níže uvedené tabulce.

Obchodovatelné kontrakty na eToroOmezení
Kryptoměnyx1
Měnové páryx30
Vedlejší měnové páryx20
Akciex5
Přehled omezení pro finanční páky.

V tomto směru je platforma eToro.com přínosná z hlediska možnosti nastavení finanční páky u každé objednávky. Výjimkou pochopitelně není ani obchodování s parametrem x1 a některé další.

Sociální trading – doména číslo jedna

Jak známo, eToro.com je největší platformou pro sociální obchodování na celém světě. Co si představit právě pod označením sociální trading? Tato eToro recenze Vám to nyní prozradí. Mnozí z obchodníků využívajících tuto platformu jednoduše zveřejňují své zrealizované obchody. Vy pak podle nich můžete obchodovat také. Na eToro jednoduše kopírujete obchody jiných, které si mimochodem pečlivě vyberete podle jejich úspěšnosti. S nimi zároveň nesete i patřičnou míru rizika. Zjednodušeně řečeno můžete vydělávat s ostatními, kteří jsou profesionály v tomto oboru. A co Vás v tomto směru bude zajímat?

 • Platforma Copy Trader.
 • Statistiky ze světa.
 • Platforma Copy Portfolio.

Funkce Copy Trader na eToro.com

Sociální trading v podání eToro.com má pochopitelně automatický režim. Tato funkce se nazývá Copy Trader a její překlad je celkem výstižný. Kopírovat můžete obchody Vámi vytipovaného obchodníka. Stačí si definovat množství peněz pro jeho obchody a o nic dalšího se nestaráte. eToro zkušenosti klientů jsou důkazem toho, že vše probíhá automaticky. Obchody jsou realizovány samovolně a duplicitně i v rámci Vašeho portfolia. Zároveň nesete určitou míru rizika. V tomto směru dejte pozor, protože až 74 % drobných investorů přichází o své peníze právě volbou nevhodného obchodníka, podle něhož kopírují své obchody. To znamená, unáhlený a zbrklý výběr portfolia není na místě a vyplatí se důkladně přemýšlet o tom, komu dáte přednost. Na druhou stranu, když zvolíte toho pravého, může Vás čekat dobré zhodnocení.

Sociální trading v podání eToro.com má pochopitelně automatický režim. Tato funkce se nazývá Copy Trader a její překlad je celkem výstižný. Kopírovat můžete obchody Vámi vytipovaného obchodníka. Stačí si definovat množství peněz pro jeho obchody a o nic dalšího se nestaráte. eToro zkušenosti klientů jsou důkazem toho, že vše probíhá automaticky. Obchody jsou realizovány samovolně a duplicitně i v rámci Vašeho portfolia. Zároveň nesete určitou míru rizika. V tomto směru dejte pozor, protože až 74 % drobných investorů přichází o své peníze právě volbou nevhodného obchodníka, podle něhož kopírují své obchody. To znamená, unáhlený a zbrklý výběr portfolia není na místě a vyplatí se důkladně přemýšlet o tom, komu dáte přednost. Na druhou stranu, když zvolíte toho pravého, může Vás čekat dobré zhodnocení.

Porovnání manuálních a automatických obchodů

Platforma eToro.com Vás o využívání funkce Copy Trader, potažmo o sociálním obchodování přesvědčí i prostřednictvím dostupných statistik. My Vám s pomocí níže uvedené tabulky přinášíme eToro zkušenosti z celého světa. Všimnout si můžete především velkého zastoupení automatických obchodů, které jsou pro tuto obchodní platformu naprosto vlastní a patří k těm největším benefitům.

PředmětHodnota
Manuální obchody42 milionů
Automatické obchody58 milionů
Mužské zastoupení uživatelů78 %
Ženské zastoupení uživatelů22 %
Použití v Evropě vůči světu48 %
Jak si vedou automatické obchody proti těm manuálním?

Funkce Copy Portfolio na eToro.com

Stručná zmínka by měla padnout také o funkci Copy Portfolio. Ta se oproti Copy Trader liší v tom, že na eToro.com nebudete kopírovat jednoho obchodníka, ale můžete kopírovat obchody celé skupiny obchodníků. Ty si opět vyberete na základě nejrůznějších kritérií. V tomto případě jde o trochu náročnější výběr, o to zajímavější však může přinášet výsledky.

Zaregistrujte se na www.etoro.com

Abyste mohli začít obchodovat, musíte se nejprve zaregistrovat. Vaším odrazovým můstkem se stane návštěva webové stránky www.etoro.com, kde kliknete na tlačítko Zaregistrujte se. Příjemné je počeštění webového portálu eToro. Recenze mnohých uživatelů českou lokalizaci samozřejmě chválí, takže byste neměli mít žádný problém.

Registrace v otázkách a odpovědích

Registrace na eToro.com obsahuje několik základních kroků, které Vám podrobněji popíšeme v níže uvedených otázkách a odpovědích. Kromě jiného se dozvíte i další důležité informace související se založením účtu eToro.

Jaké jsou možné způsoby registrace na eToro.com?

Při zakládání profilu využijete buď registraci na e-mailovou adresu nebo zvolíte registraci prostřednictvím Facebooku či Googlu. Tyto volby mohou do jisté míry urychlit celý postup.

Jaké doklady jsou vyžadovány?

Při registraci na www.etoro.com budete muset naskenovat nebo vyfotit platný doklad totožnosti, doklad pro ověření adresy a při využívání platební karty i kopii jí samotné. V rámci dalších věcí nutných k verifikaci patří ověření zadaného mobilního čísla. To je ověřeno klasickým způsobem, kdy Vám dorazí ověřování SMS zpráva.

Mohu využít platformu eToro.com bez těchto údajů?

Ano, ale to se týká pouze demo účtu. Ten Vám neumožní obchodovat s reálnými penězi. Kompletní registraci, potažmo vyplnění celého profilu se tak jednoduše nevyhnete.

Z jakého důvodu po mě chce eToro všechny tyto údaje?

Je to zapříčiněno příslušnými předpisy a evropskými směrnicemi AML/KYC.

Co je hodnocení obchodních znalostí při registraci?

Během registrace zaškrtnete několik voleb týkajících se Vašich znalostí z pohledu obchodování. Týká se to především komplexních derivátů, obchodování s pákovým efektem a dalších věcí. Aby bylo zkrátka povědomí o tom, jaké zkušenosti s touto oblastí máte.

Co když není můj nový účet schválen?

Pak jste na www.etoro.com při registraci v některém kroku vyplnili něco špatně. Můžete se vrátit zpět a takovou chybu opravit.

Jak dlouho trvá proces založení účtu eToro?

V okamžiku, kdy vyplníte všechny potřebné registrační údaje na eToro.com, následuje schvalovací proces, který může nabývat rozdílné doby. Někdy je vše verifikováno a schváleno během několika hodin, jindy to může být v maximální době až tří dnů. Samotný proces registrace vyžadovaný z Vaší strany není ovšem ničím zdlouhavým a zabere Vám jen několik málo minut. Po kompletní a schválené registraci můžete využívat platformu eToro naplno.

Vklady a výběry peněz na eToro.com

Po úspěšné registraci na www.etoro.com přichází na přetřes první vklad peněz. Jak už jsme zmínili v úvodu, účet je založený v amerických dolarech, takže vklady budou probíhat v této měně. S pomocí eToro recenze nyní zjistíte, jaké máte možnosti z pohledu podporovaných plateb.

 • Převod peněz bankovním převodem.
 • Platba platební kartou Mastercard nebo Visa.
 • Elektronické peněženky PayPal a Skrill.
 • Na eToro účet převedete peníze i z Trustly a NETELLER.

Počítejte s patřičnými vklady

eToro recenze Vám prozradí další podstatnou věc týkající se minimálních vkladů. Je pravdou, že jejich hodnota se v poslední době měnila a má spíše vzrůstající charakter. V níže uvedené tabulce jsou uvedeny změny minimálních vkladů za poslední roky.

ObdobíMinimální vklad na eToro.com
Od roku 201650 USD
Následné zvýšení200 USD a později 400 USD
Leden 2018500 USD
Rok 202150 USD.
Historický vývoj poplatků spojených s touto platformou.

Se slovem minimální u platformy eToro souvisí i minimální výše prováděné transakce. Ta se v poslední době usadila na hodnotě 25 USD. Uvidíme, zda půjde o konečnou hodnotu nebo zda se bude v následujících letech ještě nadále upravovat.

Výběr peněz z účtu na eToro.com

S vkladem pochopitelně souvisí i výběr peněz na www.etoro.com. Také zde se nabízí metody v podobě bankovního účtu nebo platební karty. Alternativou se může stát výplata peněz na účet PayPal. eToro recenze Vám ovšem prozradí i další důležitou informaci, a to je minimální výše výběru. Tato částka musí začínat na hodnotě 30 USD. Tak hovoří zkušenosti. eToro má jasně daná pravidla, která musí dodržovat naprosto každý obchodník. Vzhledem k tomu, že na této platformě budete postupem času obchodovat vyšší částky, není hranice minimálního výběru příliš vysoká. Je s ní ale třeba počítat.

Poplatkům na eToro se nevyhnete

Platforma eToro.com je samozřejmě skvělá v mnoha ohledech, ale ani v jejím případě Vás neminou povinné poplatky. Ty se ovšem netýkají prováděné transakce, což prozrazuje nejedna recenze. eToro  si účtuje tzv. swapneboli přenesení otevřené pozice do dalšího dne. Nákladem je tzv. spread.

Jak vysoké jsou poplatky platformy eToro?

Tato eToro recenze Vám nyní nastíní to podstatné. Jak vysoké jsou poplatky? eToro si v tomto směru účtuje rozdílné sazby podle toho, o jaký trh se jedná. V níže uvedené tabulce přinášíme vybrané eToro poplatky, z nichž si uděláte lepší představu o nákladech spojených s obchodováním.

Vybraný trheToro poplatky
Komodity2 až 45 pip
AkcieOd 0,09 %
KryptoměnyOd 1 %
ForexOd 3 pip
Při realizaci obchodů počítejte s patřičnými poplatky.

Pravdou zůstává, že nejde pouze o jediné poplatky. eToro platforma si může účtovat i další platby, které Vám představíme v následujících řádcích.

Ostatní eToro poplatky

Nebojte se, rozhodně nepůjde o poplatek spojený s vkladem. Ten je u eToro.com nulový. Narazit však můžete na jiné poplatky. eToro si například účtuje za výběr peněz, respektive za převod na bankovní účet, platební kartu nebo PayPal. Tento poplatek byl v poslední době snížen na 5 USD, čímž se eToro platforma stala ještě více příjemná. Dokazují to nejrůznější recenze. eToro si ale účtuje ještě jednu platbu.

Jde o poplatek označovaný jako Inactivity fee. Je to poplatek za neaktivitu na eToro. Zkušenosti mnohých uživatelů hovoří jasně. Když se nepřihlásíte ke svému účtu posledních dvanáct měsíců, bude Vám strháván poplatek ve výši 10 USD měsíčně. Platforma eToro.com se jednoduše snaží, aby se v jejím prostředí pohybovali pouze aktivní obchodníci. Na druhou stranu je třeba konstatovat, že pokud na eToro účtu nemáte žádné peníze, pak Vám samozřejmě nemůže být nic strženo.

Demo účet a vzdělávání

eToro recenze musí být kompletní. Proto Vám přinášíme další podstatou informací, o níž už padla zmínka. Jestliže se necítíte na to, skočit do obchodování na www.etoro.com rovnýma nohama, využijte demo účet. Ten je poskytován zcela zdarma. Bez nároku na jakékoliv poplatky. eToro nabízí svým uživatelům časově neomezenou možnost, vyzkoušet si obchodování nanečisto. A co prozrazují jiné recenze? eToro naostro používejte jen tehdy, když se Vám daří v demo verzi.

Co Vám umožní demo účet eToro?

V tomto případě vsaďte na vlastní zkušenosti. eToro Vám dá jedinečnou příležitost, naučit se obchodovat a být úspěšným. Na počátku všeho získáte virtuální vklad ve výši 100 000 USD a potřebné zkušenosti. eToro v demo účtu přináší možnost vyzkoušet si nejrůznější metody obchodování, předkládá praktické nástroje a zároveň odhaluje model sociálního tradingu. eToro.com Vám umožní kopírovat jiné obchodníky také s demo účtem. To znamená, že eToro platformu poznáte nanečisto od A až do Z.

eToro vzdělávání má svůj smysl

A co dalšího Vám prozradí tato recenze? eToro platforma se snaží své příznivce, potažmo obchodníky co možná nejvíce vzdělávat. Pokouší se tvořit brokerský systém se vším všudy. Proto přichází na přetřes také eToro vzdělávání, které Vám přiblížíme prostřednictvím následujících řádků.

Z této eToro recenze jasně vyplývá, že vzdělávání do jisté míry probíhá z poskytnutých vzdělávacích materiálů různého typu. Na eToro.com mají tyto vzdělávací materiály podobu profesionálně zpracovaných návodů. Popřípadě můžete využít prezentovaných kurzů eToro. Zkušenosti obchodníků jsou velmi dobré. Dále fungují na www.etoro.com všelijaké webináře. Hodně přínosné jsou také tržní analýzy nebo pravidelné zpravodajství z tohoto segmentu. Počítejte s tím, že vzdělávací materiály jsou tvořeny primárně v anglickém jazyce. Platforma eToro.com je v omezené míře předkládá také v rámci demo účtu, ale většinu z nich pochopitelně získáte až s plnohodnotným účtem. Proto si ho zřiďte co nejdříve.

eToro Club pro věrné zákazníky

Mnohé recenze eToro prozrazují, že tato společnost si Váží svých obchodníků. To se projevuje nejrůznějšími způsoby. Kromě výše zmíněného vzdělávání je to také eToro Club. Jeho součástí se můžete stát v závislosti na tom, s jak vysokým kapitálem obchodujete. A co prozrazují uživatelské zkušenosti? eToro je velice štědrou platformou.

Úrovně ve speciálním klubu

Na eToro.com existuje hned několik úrovní, od Silver, přes Gold, až po nejvyšší Diamond. V níže uvedené tabulce můžete vidět, jak vysoký kapitál musíte mít pro odpovídající členství.

Úroveň klubu eToroMinimální výše kapitálu
Silver5 000 USD
Gold10 000 USD
Platinum25 000 USD
Platinum+50 000 USD
Diamond250 000 USD
Úroveň klubu odvíjející se podle minimální výše kapitálu.

Na eToro.com získáte prostřednictvím Silver členství třeba live webcasty, denní souhrn událostí na trhu a exkluzivní aktiva. A co dalšího Vám prozradí tato recenze? eToro na úrovni Gold přidává nabízí správce účtu a také tržní analýzy. Vypovídající jsou i ostatní zkušenosti. eToro platforma obchodníkům s členstvím Diamond nabízí pozvánky na špičkové události, včetně těch sportovních. Získáte předplatné Financial Times, nejrůznější slevy na eToro poplatky a mnohé jiné.

Zákaznický servis na eToro.com

Zmínka by měla padnout také o tom, jaký zákaznický servis broker poskytuje svým klientům. Toto hodnocení pochopitelně ovlivňují i ostatní reálné recenze. eToro nabízí kontakt prostřednictvím live chatu, e-mailem, ale i v podobě zákaznického formuláře. Zkušenosti uživatelů jsou vesměs smíšené. V celkovém měřítku lze zákaznický servis eToro.com hodnotit kladně. Počítat samozřejmě musíte s tím, že jeho dostupnost bude v anglickém jazyce. Nejsou u něj však započítávány žádné poplatky. eToro  si svých zákazníků totiž cenní.

Doplňující otázky a odpovědi

Pojďme si pro lepší informovanost eToro recenze zodpovědět ještě několik doplňujících otázek týkajících se světově známé platformy pro obchodování. Půjde o další praktické informace, které se Vám mohou v souvislosti s tímto brokerem hodit.

Jsou finanční prostředky na eToro.com nějak pojištěny? Ano, Vaše peníze jsou pojištěny do výše 20 000 EUR proti úpadku společnosti. Zajímá Vás, jak důvěryhodné jsou investiční rady brokera? Hlídejte si také poplatky. eToro je může změnit. Peníze Vám také umožní vložit Vaše kreditní karta

Jaká je procentuální úspěšnost obchodníků na eToro.com? Z globálního hlediska je to kolem 20 %, takže při sociálním tradingu je třeba vytipovat si ty správné obchodníky. A jak je to s informacemi týkajícími se zdanění výdělku? Tomuto procesu se vyhnete, když příjmy z prodejů aktiv nepřesahují částku 100 000 Kč anebo jste prodej cenných papírů uskutečnili po více jak třech letech od jejich nákupu. Na závěr ještě zmíníme, jakou sazbou jsou daněny dividendy. U společnosti iToro je to 30 % v případě ETF z USA. Mimo USA je to od 0 % do 35 % podle konkrétní země.

Reálné zkušenosti s využíváním platformy

Hodnotné pro Vás mohou být i reálné zkušenosti lidí, kteří propadli kouzlu této platformy. Praktické postřehy týkající se obchodního nástroje vycházející z krátkodobého i dlouhodobého užívání .

Milan S. z Brna nám prozradil:

Já osobně investuji peníze od roku 2009. Je pravda, že bylo zapotřebí nejprve nasbírat určité zkušenosti. Na druhou stranu, české prostředí a propracovanost sociálního tradingu mě k nim dovedla hodně rychle. Mnohokrát jsem se svezl na výhodných obchodech profesionálních traderů. Asi před rokem jsem se pustil i do vlastních investic na základě mých znalostí. A musím říci, že mi to vychází. Jediné, co bych ocenil je více analytických nástrojů, aby člověk získal trochu větší jistotu v rámci vlastního obchodování.

Kamil P. z Prahy se svěřil se svými poznatky:

„S touto platformou mám zhruba roční zkušenost, takže se považuji spíše za nováčka a vše si ještě oťukávám. Patřím mezi lidi, kteří chtějí mít vyšší jistotu z hlediska obchodované komodity, takže zbytečně neriskuji. Snažím se kopírovat obchody, u nichž není zisk tak velký, ale je alespoň nějaký. Z mé zkušenosti mohu vypíchnout především jednoduchost obchodování. Do celého procesu člověk pronikne opravdu rychle. Mě osobně nadchla i možnost obchodovat akcie bez poplatku a zároveň důvěryhodnost této firmy. Na druhou stranu, poplatky za výběr by neměly být tak velké a zákaznická podpora by mohla být o něco více profesionálnější. Jinak jsem spokojen.“

Petr H. z Ústí nad Labem říká:

„Tuto platformu jsem si oblíbil hned od začátku. Mnohokrát zmiňovaná jednoduchost je skutečně na místě. Z mého pohledu se určitě vyplatí o obchodování něco vědět a mít nějaké základy. Člověk pak nemá zbytečné ztráty, rozumí daným pojmům a zkrátka ví, co dělá. Na počátku obchodování jsem byl trochu naivní a skočil jsem do toho rovnýma nohama. Po větším neúspěchu jsem přišel na to, že CFD jsou složité nástroje s poměrně vyšší mírou rizika. A předešlá úspěšnost obchodníka není zárukou toho, že s ním vyděláte v budoucnu. Proto jsem se pustil do prezentovaných vzdělávacích materiálů. Nyní už přistupuji k sociálnímu tradingu obezřetněji a jsem opatrnější při kopírování obchodů. A tento přístup sklízí patřičná ovace, protože se mi konečně daří.“

Radek S. z Příbrami také přispěl svou zkušeností: „Musím říci, že obchodování mě vždy lákalo, ale nikdy jsem se necítil na to, zkusit to na vlastní pěst. Až když jsem zaregistroval tuto platformu a její sociální trading, řekl jsem si, že to vyzkouším. Přece jenom, obchody realizované podle zkušených obchodníků člověku přidají na jistotě. Dnes mohu potvrdit, že platforma je vhodná i pro začátečníky, čehož jsem se nejvíce obával. Samozřejmě jsem okopíroval pár špatných obchodů, ale díky opatrnosti a postupnému pronikání od světa obchodování se mi daří volit úspěšné obchody. Platformě nelze cokoliv vytknout. Je rychlá, přehledná a česky, i když mnohdy jde o strojový překlad. Ten, kdo neumí moc anglicky to ale ocení. Jediné, co mi trochu vadí jsou asi vyšší poplatky neboli speady než jinde. Kdo Vám ale nabídne takové zázemí v podobě vzdělávání, a hlavně propracovaného sociálního obchodování? „

Jak hodnotí platformu Mila K. z Olomouce: „Já osobně bych vypíchl snadný přístup ke kryptoměnám, které mě zajímají. Oceňuji rychlé a bezproblémové otevření účtu, s čímž si poradí asi každý. Dále je to bezplatné obchodování akcií a samozřejmě sociální trading. Ten patří asi k těm největším dominantám této obchodní platformy. Za relativně krátkou dobu používání jsem narazil i na několik nevýhod, které spatřuji ve vyšších poplatcích za Forex a já osobně jsem měl problém i s delší výplatou peněz. Někomu možná může vadit jedna základní měna účtu. V porovnání s tím, co přináší obchodní platforma jde ale spíše o maličkosti. Z vlastní zkušenosti však mohu doporučit obezřetnost při kopírování obchodů. Určitě je dobré zajímat se o to, co vlastně děláte.“

Petr L. z Českých Budějovic a jeho zkušenosti: „Když jsem začínal s touto obchodní platformou, byl pro mě největším přínosem Demo účet. To považuji za vynikající vzdělávací nástroj společně s materiály, které jsou v souvislosti s obchodováním dostupné. Na tom jsem se naučil základy a pak se pustil do svých prvních obchodů za reálné peníze. Už asi rok se snažím využívat sociální trading naplno a musím říci, že až na pár nevhodných investic se mi daří. Baví mě především to, mít přehled o jednotlivých obchodech v mobilním telefonu. I když aplikace není plnohodnotná jako webová verze, vystačím si s tím. Mnozí kritizují zákaznickou podporu. Já ji byl nucen jednou využít a nemohu si stěžovat. Až se mi trochu rozmnoží portfolio, těším se na klubové benefity. Z vlastní zkušenosti mohu tuto platformu označit za vhodnou pro začátečníky."

Do seznamu nevýhod eToro se může řadit například omezenější nabídka pokročilejších analytických nástrojů a zákaz metod jakými jsou hedging a skalping. eToro recenze často upozorňují na pomalejší zákaznickou podporu. To si ale musíte ověřit sami.

Obchodovatelné kryptoměny

Poslední důležitou informací na závěr je seznam kryptoměn, které můžete obchodovat. Není to jen populární eToro Bitcoin. Ale třeba i eToro Ethereum a mnohé další. Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou v poslední době hodně v kurzu, přinášíme Vám souhrn těch nejdůležitějších. Kromě eToro Bitcoin Vám představíme i ostatní. A prozradíme, jakou má například eToro Ethereum zkratku.

Název kryptoměny

Zkratka kryptoměny

Datum založení

eToro Bitcoin

BTC

2008

eToro Ethereum

ETH

2015

Bitcoin Cash

BCH

2017

XRP Ledger

XRP

2012

Dash

Dash

2014

Litecoin

LTC

2011

Ethereum Classic

ETC

2015

Cardano

ADA

2015

IOTA

IOTA

2015

Stellar

XLM

2014

EOS.IO

EOS

2018

NEO

NEO

2014

TRON

TRX

2017

Zcash

ZEC

2013

Binance Coin

BNB

2018

Tezos

XTZ

2017

Seznam obchodovatelných kryptoměn na eToro.

Jak můžete z tabulky vypozorovat, eToro Bitcoin patří k těm nejstarším na trhu. Mezi obchodníky je také nejznámější. Respektive i jeho zkratka BTC. Hodně populární je i eToro Ethereum. Nyní Vám podrobněji představíme všechny kryptoměny z tabulky.

eToro Bitcoin

V této obchodní platformě nazývejme Bitcoin jako eToro Bitcoin. Kryptoměna se známou zkratkou BTC patří k těm nejznámějším vůbec. Síť byla vytvořena v roce 2008, pod níž se podepsala skupina lidí označovaná Satoshi Nakamoto. Později se ke vzniku měny přihlásilo pár lidí a někteří byli za autory dokonce označováni. Vše kolem eToro Bitcoin bylo ale vyvráceno. BTC, to je svět, ve kterém se střetávají těžaři a koncoví uživatelé. Unikátností kryptoměny eToro Bitcoin je plná decentralizace. Se zkratkou BTC se nesetkáte pouze při placení, ale hlavně v rámci investování. BTC se totiž vyznačuje poměrně značným růstem, díky němuž lze zhodnocovat vložené finance. BTC můžete kromě burzy získat také ve speciálních směnárnách.

eToro Ethereum

Vedle kryptoměny BTC jsou samozřejmě obchodovatelné i mnohé další. Jednou z populárních je eToro Ethereum neboli open-source platforma založená na tzv. blockchainu. Autorem kryptoměny ETH je Votalik Buterin. Oproti Bitcoinu lze eToro Ethereum poměrně snadno těžit grafickými kartami. Kryptoměna ETH je nejvíce obchodovatelná právě s Bitcoinem. Když byla síť poprvé spouštěna, bylo to v režimu Frontier. eToro Ethereum lze mimo jiné získat s pomocí SEPA převodu. S výrazem eToro Ethereum se v současnosti pojí dvě Ethereové sítě.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash je kryptoměna, která vznikla odštěpením od Bitcoinu. I přes nejrůznější kritiku si kryptoměna známá pod zkratkou BCH získala spoustu příznivců. Ti sázeli především na to, že Bitcoin Cash nebude spojen s tak vysokými poplatky, jako hlavní kryptoměna, z níž se oddělil. Se symbolem BCH velice často souvisí zrychlení transakcí díky navýšení bloku na osm megabajtů. Bitcoin Cash ostatně podporuje řada významných obchodníků. Třeba investor známý pod přezdívkou Bitcoin Jesus. Kryptoměna BCH je mnohými označována, jako lépe využitelná oproti Bitcoinu. I BCH můžete obchodovat na této platformě.

XRP Ledger

Zkratka XRP je vlastní pro stejnojmennou kryptoměnu. Síť je označována, jako XRP Ledger a za jejím vznikem stojí hned několik jmen. XPR Ledger má na svědomí David Schwartz, Jed McCaleb, Chris Larsen a Arthur Britto. Původní jméno společnosti Opencoin bylo následně změněno na Ripple. Mezi její klienty zaměřující se na kryptoměnu XRP patří mimo jiné i banky a významné finanční situace. Měnu XRP nelze získat těžením, protože už je předtěžená. Zavádějící je označení kryptoměny XRP. Ripple je označení pro společnost, nikoliv pro měnu. Samotný název sítě je XRP Ledger.

Dash

Kryptoměna Dash je prezentována pod stejnojmennou zkratkou. Jedná se o open source peer-to-peer kryptoměnu. Od svého uvedení v roce 2014 prošla kryptoměna řadou změn názvů. Byl to kupříkladu Digital Cash, Darkcoin a XCoin. V rámci měny Dash lze využívat InstantSend transakcí neboli těch okamžitých. Další možností Dash jsou soukromé platby prezentované jako PrivateSend. Z pohledu rentability je důležité zmínit, že těžení kryptoměny Dash se vyplatí pouze v Číně. Obchodovat ji samozřejmě můžete i prostřednictvím této obchodní platformy. Současný název Dash je zkratkou Digital cash. Dash byla pojmenována po svém tvůrci. Z pohledu kapitalizace patří Dash do první patnáctky.

Litecoin

Kryptoměna LTC je alternativní digitální měnou. Při zakládání měny Litecoin byl kladen velký důraz na její decentralizaci. To znamená, že měnu nelze padělat, kontrolovat, ovlivňovat a podobně. Zakladatelem kryptoměny LTC byl Charles Lee. Co se týče technických specifikací Litecoin, podstatná je například tvorba bloku v délce 2,5 minuty. Odměna za vytěžený blok je 12,5 LTC. Z hlediska množství je kryptoměny Litecoin zhruba čtyřikrát více než nejznámějšího Bitcoinu. Tato kryptoměna se stala celkem rozšířenou také v České republice, kde ji lze využít k placení. LTC má v tomto směru potenciál.

Ethereum Classic

Ethereum Classic se od Bitcoinu liší tím, že není omezeno pouze na transakci měny. Kryptoměna se zkratkou ETC se řadí do dvacítky těch největších na současném trhu. V případě měny Ethereum Classic je kladen důraz na chytré kontrakty. Její vznik souvisí se systémem Decentralized Autonomous Organization známý pod zkratkou DAO. Kryptoměna ETC za chytrý kontrakt označkuje protokol vynucující provedení kontraktu. Pozor, Ethereum Classic byste neměli zaměňovat za druhou největší kryptoměnu zvanou Ethereum. V tomto případě jde o trochu jinou kryptoměnou se zkratkou ETC. Také ETC můžete nalézt v obchodním portfoliu této unikátní platformy.

Cardano

Kryptoměna Cardano je označována jako jedna z nejslibnějších v posledních letech. Systém pro zprostředkování smart kontraktů sází na maximální směnitelnost. Projekt zakladatelů známý pod zkratkou ADA cílí na vysokou decentralizaci. Cardano přišla s novou metodou ověřování transakcí. S kryptoměnou ADA souvisí dvouvrstvá architektura. Kryptoměna ADA prošla při svém vzniku několika fázemi s odlišnými názvy – Byron, Shelley, Goguen, Basho a Voltaire. Mezi zásadní výhody Cardano patří akademické pozadí. O energetickou udržitelnost projektu ADA se stará Ouroboros.

IOTA

IOTA je název kryptoměny, ale také stejnojmenné platební sítě. Jde o stoprocentně předtěženou měnu, jejíž cíl byl poměrně jasný. IOTA má sloužit pro přesun hodnot bez omezení počtu transakcí, bez poplatků a podobně. Tato měna byla primárně navržena pro internet věcí neboli IoT. Její cíle jsou ovšem daleko větší. Chce se prosadit také v energetickém průmyslu, zdravotnictví a v mobilních zařízeních. Díky tomu, že IOTA má velice nízkou hodnotu, v praxi jsou využívány násobky měny. Tím nejznámějším je MIOTA, což je jeden milion IOTA. Kromě tohoto násobku jsou tu ještě KIOTA, GIOTA, TIOTA a PIOTA.

Stellar

XLM je zkratkou související s platební platformou založenou v roce 2014. Je to kryptoměna Stellar, která byla následně přejmenována na Lumen. Jen pro zajímavost můžeme uvést, že na konci roku 2018 bylo v oběhu 18 milionů mincí. Stellar je hodně provazován se společností IBM. Tato síť nabízí transakce mezi řadou měn. XLM je kryptoměnou obchodovatelnou na burze, proto patří v rámci této obchodní platformy k těm oblíbeným. Stellar využívá Lumen jako převodní měnu. Cena XLM se pochopitelně liší podle toho, kde ji chcete pořizovat. Na cenu XLM má vliv volatilita trhu.

EOS.IO

EOS.IO je označení pro blockchainový protokol. Označení samotné kryptoměny má zkratkou EOS. Za touto měnou stojí soukromá společnost block.one, která je registrována na Kajmanských ostrovech. EOS.IO provádí miliony transakcí za vteřinu. S kryptoměnou EOS odpadají transakční poplatky. S EOS se mimo jiné pojí také názvy jako Everipedia a EOSIO Ecosystem. Kryptoměna EOS je určitě zajímavou investicí, která přislibuje patřičné výsledky. S EOS.IO je spojena i jedna nemilá záležitost, jíž představuje uhrazení pokuty čtyři miliardy dolarů. Kde? Komisi pro cenné papíry v USA za neregistrované ICO.

NEO

NEO je název kryptoměny, který je používaný od roku 2017. Do té doby byl využívaný název AntShares. Za platformou NEO stojí Erik Zhang a Da Hongfei. To se psal rok 2014. Pokud jde o maximální množství mincí NEO, je omezeno hodnotou sto milionů. NEO využívá konsensu s názvem Delegated Byzantine Faul Tolerance. Pod ním si můžete představit to, že postačují dvě třetiny shody. Kryptoměna NEO se řadí do kategorie těch předtěžených. Mezi největší domény NEO patří rychlost prováděných transakcí. S označením NEO se mimo jiné pojí ještě jedna kryptoměna označovaná jako GAS.

TRON

TRON je označení protokolu využívaného od roku 2017. Stejnojmenná platforma má poměrně široký záběr. Název pro domovskou kryptoměnu je Tronix, jehož zkratka TRX je všem dobře známá. Kryptoměna TRON do jisté míry cílí na zábavní průmysl. To znamená, že TRX funguje jako platební nástroj mezi tvůrci obsahu a samotnými spotřebiteli. S kryptoměnou TRX se můžete setkat například u známé půjčovny kol oBike ze Singapuru. Kryptoměnu TRON lze získat například jízdou na kole. I díky této obchodní platformě můžete investovat do kryptoměny TRX.

Zcash

Kryptoměna Zcash je další z těch, které vznikly oddělením z Bitcoinu. Konkrétně v roce 2013. U kryptoměny známé pod zkratkou ZEC je unikátní použití kryptografického protokolu zk-SNARK. Právě díky němu je měna ZEC spojena s maximální anonymizací. To se týká odesílatelů i příjemců. Od roku 2018 je možné díky nižším hardwarovým nárokům využívat Zcash také na mobilních zařízeních. Se zkratkou ZEC se lze setkat na mobilním operačním systému iOS a Androidu. Co se týče nových mincí Zcash, vznikají podobně, jako u Bitcoinu. Svou charakteristikou se ZEC řadí k podobné kryptoměně Monero.

Binance Coin

Binance Coin je kryptoměna, která je velice úzce spojena s jednou z největších burz zaměřených na kryptoměny. A to s Binance Exchange. Kryptoměna je známá pod zkratkou BNB. Mezi její přednosti patří vysoká verifikace transakcí za vteřinu. Binance Coin je spaj také s možností snížení poplatků. Za samotnou kryptoměnou BNB stojí Changpeng Zhao. Binance Coin se na trhu objevil v roce 2017. Cena poplatku BNB se každým rokem snižuje. Pokles v prvních letech byl 0,05 %, pak 0,08 %, 0,09 % a 0,093 %. Binance Coin se pojí také s pálením tokenů. Do kryptoměny BNB můžete investovat prostřednictvím této obchodní platformy.

Tezos

Decentralizovaná platforma Tezos vznikla v roce 2017. Tokenem tohoto systému je Tezzie, jehož zkratka je XTZ. Ve prospěch kryptoměny Tezos hovoří například speciální hlasovací systém zaměřující se na maximální transparentnost. Verifikace kryptoměny XTZ je také jedním z benefitů. Dále ve prospěch Tezos hovoří nižší energetické nároky. Verifikace XTZ je realizována přímo samotnou platformou. Mezi negativa kryptoměny Tezos spadá trochu opožděnější uvedení na trh a nižší kurz. Kryptoměnu XTZ můžete vyzkoušet na této obchodní platformě.

Na závěr

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.
Upozorňujeme, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze 74 % účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí. Kopírování obchodování je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry. Investování do kryptoaktiv není v některých zemích EU a ve Spojeném království regulováno. Neobsahuje žádnou ochranu spotřebitele. Váš kapitál je v ohrožení.

Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nepřebírá žádnou odpovědnost, pokud jde o
přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Zároveň byste měli také určitě pečlivě zvážit, jestli opravdu rozumíte například tomu, jak podkladové portfolia, neboli CFD reálně fungují a také zda-li si Vy sami opravdu můžete dovolit při obchodování reálně podstoupit tyto opravdu vysoká rizika možnosti úplné, nebo částečné ztráty Vašich financí.

Dále upozorňujeme, že minulá výsledky a výkon není známkou a především ani garancí, nebo zárukou stejných výsledků do budoucna.

Samotné kryptoměny (Bitcoin a další) jsou velmi nestálé s cenovou politikou, která se může v oporavdu velmi krátkém časovém okně výrazně změnit a z tohoto důvodu nejsou vhodné pro všechny z řad investorů.

Je nutné myslet na to, že mimo podkladové portfolia, neboli CFD není trading s kryptoměnami žádným způsobem regulovaný a nevztahují se na ně žádné omezení, nebo regulační pravidla v rámci Evropské unie (EU).

Publikováno: 30. 08. 2023 / Aktualizováno: 31. 08. 2023

Kategorie: Finance

Autor: DanielJurek