Konsolidace půjček v nebankovním segmentu

Máte několik půjček najednou a už se v nich začínáte pomalu ztrácet? Platíte v rámci měsíčních splátek více než byste si představovali? Pak takovou situaci začněte rázně řešit. Nápomocna Vám může být konsolidace půjček. Proces, který je oblíbený nejenom v nebankovním, ale také v bankovním segmentu. Konsolidaci lze využít v případě jakýchkoliv úvěrů.

  • Studentská půjčka.
  • Rychlá půjčka.
  • Podnikatelská půjčka.
  • Půjčka pro cizince.
  • Půjčka od lidí.

Co představuje konsolidace půjček?

Konsolidace půjček je ve své podstatě sjednocení. Zjednodušeně řečeno, když se spojí rychlá půjčka s jakoukoliv další v jeden úvěr. A to takový, který bude mít lepší splátkové podmínky. Nová rychlá půjčka se pak pro Vás stane daleko výhodnější než ta stará. Hlavně budete místo dvou úvěrů splácet pouze jeden.

Konsolidace půjček je zajímavá také v tom, že lze získat peníze navíc. To znamená, že sloučíte dva a více úvěrů v jeden, a ještě obdržíte další potřebné finance.

Václav L., Karlovy Vary, úvěrový specialista.

Konsolidace půjček a její výhody

Rychlá půjčka plus rychlá půjčka rovná se jedna výhodná půjčka. O tom a některých kladech už jsme se zmínili hned v úvodu. Nyní v tomto výčtu budeme pokračovat. Konsolidace půjček Vám určitě zajistí větší přehlednost v úvěrových závazcích. Ušetřit můžete na úrocích a poplatcích. Nová rychlá půjčka by totiž měla mít výhodnější splátkové podmínky, aby se pro Vás stala atraktivní.

Konsolidace půjček, to je také možnost prodloužení doposud nastavené splatnosti, čímž ovlivníte výši měsíčních splátek. A to tak, že si je snížíte. Nová rychlá půjčka může být zároveň oproštěna od výdajů za vedení úvěrového účtu a zároveň se lze dopracovat k tomu, že ji budete moci předčasně splatit. Jak jinak, než bezplatně.

Nevýhody konsolidace půjček

Na druhou stranu si musíte dát pozor na to, aby spojení „stará rychlá půjčka“ a jakákoliv další nebylo zpoplatněno. Právě za předčasné uhrazení. Pak by se plánovaná konsolidace půjček nemusela vyplatit, a naopak by se ještě více prodražila. V tomto případě se jí proto raději vyhněte, popřípadě se porozhlédněte jinde.

Konsolidovat lze nejrůznější typy nebankovních úvěrů.

Jak vypadá konsolidace v praxi?

Jestliže nemáte tušení, kolik peněz Vám nová rychlá půjčka může ušetřit, prozradíme Vám to prostřednictvím následujícího příkladu. Ten vychází z nejmenované nabídky poskytovatele úvěrů. Přesně takhle může vypadat konsolidace půjček v praxi, se kterou jednoznačně ušetříte.

PůjčkaVýšeMěsíční splátka
Klasická půjčka15 000 Kč250 Kč
Kreditní karta10 000 Kč500 Kč
Spotřebitelský úvěr25 000 Kč400 Kč
Celkem za staré půjčky50 000 Kč1 150 Kč
Konsolidace půjček50 000 Kč747 Kč
Konsolidace úvěrů může ušetřit celkem dost peněz.

Nová rychlá půjčka bude samozřejmě spojena s nižší úrokovou sazbou, takže se domůžete i nižší měsíční splátky. Tím ve finále ušetříte. Na velikost měsíční splátky má vliv i délka splatnosti, takže tohle všechno je zapotřebí důkladně propočítat.

Konsolidace vs. refinancování

Nakonec se zmíníme ještě o podobnosti s jiným výrazem. Tím je refinancování půjček. Rychlá půjčka, respektive jejich větší počet není v tomto případě slučován, ale dochází k nahrazení jedné půjčky za novou. A to vždy s lepšími splátkovými podmínkami. Pokud Vás konsolidace půjček zajímá více, začtěte se do následujících řádků.

Kdy je možné provést konsolidaci půjček?

Tento typ nebankovního produktu je využitelný v okamžiku, kdy chcete sloučit minimální dva úvěry naráz.

Co je posuzováno při schvalování žádosti?

Jsou to stejné věci, jako by se Vaším cílem stala klasická rychlá půjčka. To znamená, že je ověřována bonita klienta, čistý registr dlužníků, osobní údaje a podobné věci.

Jakých typů úvěrů se konsolidace týká?

Konsolidovat můžete nejenom klasické půjčky, ale také kreditní karty, kontokorenty, nákupy na splátky a jiné.

Kdy se vyplatí konsolidace půjček?

Nejčastěji je to v okamžiku, kdy minimální výše po součtu všech dosavadních úvěrů přesáhne hranici 20 000 Kč.

Kdo vyřizuje všechnu administrativu kolem?

Když si zvolíte toho správného dodavatele, u něhož proběhne konsolidace, bude to právě on, kdo s plnou mocí všechno zařídí.