První půjčka zdarma a vše, co musíte vědět

S nebankovním segmentem se pojí spousta výrazů. Jedním z nich je také „první půjčka zdarma“, které se budeme věnovat podrobněji. Už samotný význam pojmu je jasně vypovídající. Je to rychlá půjčka, jíž můžete získat během velice krátké doby a za níž nebudete platit peníze. V následujících řádcích budeme ještě více konkrétnější.

  • Co je to bezplatná první půjčka?
  • Výhody tohoto úvěru.
  • Nevýhody půjčky.
  • Sjednání půjčky.
  • Záludnosti úvěru.

Co je to první půjčka zdarma?

Rychlá půjčka je u konkrétního poskytovatele nebankovního úvěru připravena pro nové zákazníky. To znamená pro ty, kdo jeho služeb doposud nevyužili. Úvěr v relativně malé je upotřebitelný na cokoliv a zároveň slouží jako takové ověření, že tato rychlá půjčka je spolehlivá, bezpečná a flexibilní. Nový zákazník si to smí vyzkoušet bezplatně.

První půjčka zdarma je velice vyhledávaná, protože do určité míry funguje jako ověřovací proces, jak všechno funguje, vypadá a podobně.

Tereza N., Brno, poskytovatelka nebankovních půjček.

Jak vypadá první půjčka zdarma?

V první řadě si prozradíme, jak taková první půjčka zdarma vlastně vypadá. Tato rychlá půjčka je spíše menšího rázu. Je to logické, když Vám někdo něco půjčuje zdarma, nebude toho pochopitelně mnoho. I nebankovní společnosti potřebují vydělávat, a tak bezplatná ochutnávka nebankovního sektoru vypadá nějak následovně.

PředmětParametr
Obvyklá výše1 000 Kč až 20 000 Kč
Doba splatnosti14 až 30 dnů
Vyřízení žádostiObratem
Nutnost ručiteleNe
Jak asi tak vypadá běžný typ úvěru, který může být zdarma?

Rychlá půjčka tohoto typu se pochopitelně liší podle konkrétního poskytovatele, v mnoha případech je však velice obdobná. První půjčka zdarma se sebou samozřejmě nese jisté výhody a nevýhody, které je vhodné před jejím získáním znát. A to proto, aby Vám taková rychlá půjčka více neuškodila, než byla k užitku.

První rychlá půjčka zdarma a její výhody

Mezi zaručené klady patří to, že taková rychlá půjčka je vyřízena obratem. Peníze tak můžete obdržet do 24 hodin. Neplatíte žádné poplatky navíc, takže vracíte to, co jste si půjčili. U menších částek dokonce ani nemusíte dokládat velikost svého příjmu. Bezplatná první půjčka je navíc využitelná opravdu na cokoliv potřebujete.

Za první půjčku u některých poskytovatelů nemusíte nic platit.

Časté otázky a odpovědi

Nejsou to pochopitelně jenom klady, jimiž se tato rychlá půjčka zdarma může pyšnit. Počítat je třeba i s jistými nevýhodami. S tím a mnohým dalším Vás ostatně seznámí odpovědi prezentované níže. Proto neváhejte a začtěte se rovnou do nich.

Musím mít vlastní účet v bance?

Ano, aby byla vyplacena první půjčka zdarma, je třeba vlastnit bankovní účet, protože většina poskytovatelů ji nabízí bezhotovostně.

Za jak dlouho budu mít peníze na účtu?

Rychlá půjčka je vyplácena obratem po schválení. Pokud ji neobdržíte ještě tentýž den, bude to do následujícího pracovního dne.

Jaké nástrahy skrývá tato rychlá půjčka zdarma?

Pokud první půjčku zdarma nebudete schopni splatit v požadovaném termínu, kdy to lze bezplatně, čekají na Vás pak poměrně vysoké poplatky a tím pádem se tento typ úvěru může prodražit.

Je třeba uhradit úvěr celý najednou nebo postupně?

První půjčka zdarma musí být uhrazena vždy celá najednou. Není možnost splácet ji postupně.

Co může být další nevýhodou tohoto úvěru?

Podceňovat byste rozhodně neměli kratší dobu splatnosti. Některé první půjčky zdarma jsou poskytovány jen na 14 dní a hned poté již mohou naskakovat vysoké úroky.

Zdarma pouze jednou

Na závěr je třeba zmínit, že tato rychlá půjčka je bezplatně poskytována opravdu jednou a pouze novým klientům. Znovu o ni žádat nemůžete. V takový okamžik už získáte klasický úvěr se standardními úvěrovými podmínkami. To znamená třeba více peněz, delší doba splatnosti, avšak ve spojení s patřičnou úrokovou sazbou. Pokud byste chtěli více prvních půjček zdarma, můžete provést jedině to, že si je vezmete u odlišných poskytovatelů nebankovních úvěrů, s nimiž jste doposud neuzavřeli žádnou úvěrovou smlouvu. Tak co, oslovila Vás první půjčka zdarma?