Půjčka pro cizince není ničím nedostupným

V České republice mohou o finance žádat nejenom Češi, ale také cizinci. Vyřízení půjčky v jejich případě možná bude trochu náročnější, nikoliv však nemožné. V rámci nebankovního segmentu to dokazuje například půjčka pro cizince. Je to rychlá půjčka jako kterákoliv jiná, jen s trochu upravenými podmínkami schválení.

  • Cizinci musí splňovat jisté podmínky.
  • Důležitá je bonita žadatele.
  • Získat lze odlišně vysoké sumy.
  • Vyřízení je obdobné, jako pro Čechy.
  • Nabídku prezentuje řada poskytovatelů.

V čem je jiná půjčka pro cizince?

Rychlá půjčka pro cizince je odlišná v tom, kdo je cílovým příjemcem zapůjčené peněžní sumy. A jak už prozrazuje název tohoto produktu, jsou to cizinci. Na druhou stranu to musí být lidé, kteří mají české občanství, popřípadě trvalý nebo přechodný pobyt na území České republiky. Pro ně je rychlá půjčka, jako stvořená.

Úvěr pro cizince se až na schvalovací proces nemusí lišit od klasického nebankovního úvěru, a to ani z pohledu výhodnosti a výše půjčky.

Ivan T., Brno, úvěrový specialista.

Půjčka pro cizince v praxi

Půjčka pro cizince pochopitelně nabývá nejrůznějších podob a každý s ní nakládá tak trochu jinak. Ještě, než Vám prozradíme, co je zapotřebí, aby byla rychlá půjčka bez problému vyřízena, zmíníme se o tom, kolik a na co si cizinci půjčují. Tím správným vodítkem k požadovaným informacím se Vám stane obsah níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Rychlá půjčka do 20 000 KčJen 13 % žadatelů
Půjčka 100 000 Kč50 %
Úvěr ve výši 300 000 KčAž 25 %
Kvůli nedostatku hotovosti57 %
Pro nákup spotřební elektroniky32 %
Jaké zastoupení mají půjčky určené pro cizince?

Rychlá půjčka pro cizince je do jisté míry využívána stejně, jako u tuzemských zákazníků. Hlavní odlišnosti budou právě v podmínkách, které jsou trochu upravené a pro někoho možná náročnější. O tom ale v následujících řádcích.

Podmínky získání úvěru

Úvěr pro cizince, respektive jeho žádost musí obsahovat dva platné doklady totožnosti. Taková rychlá půjčka musí být doložena také v kombinaci s potvrzením o příjmu. Ten musí být pochopitelně dostatečně vysoký úměrně k částce, o níž je zažádáno. Nebankovní rychlá půjčka u cizinců vyžaduje i čistý registr neplatičů.

I cizinci mohou v Česku získat nebankovní úvěr.

Důležité otázky a odpovědi

Rychlá půjčka pro zahraniční občany je jistě spjata s nejrůznějšími otázkami, na které byste chtěli znát odpověď. A právě tohle Vám můžeme splnit. Dozvíte se vše potřebné a třeba i to, co zvyšuje šanci na produkt zvaný rychlá půjčka pro cizince.

Co musí mimo jiné dokládat cizinci s trvalým či přechodným pobytem v ČR?

Kromě věcí uvedených výše by to měla být také pracovní smlouva. Kromě jiného i bankovní účet u české banky a české telefonní číslo.

Jak vypadá rychlá půjčka pro cizince?

Pokud nemají na území České republiky příliš dlouhou finanční minulost, může být taková půjčka v menší výši a s kratší dobou splatnosti. Výjimkou pak nebývá ani vyšší úroková sazba.

Jak zvýšit šanci za získání úvěru?

Třeba tak, že o finance budete žádat se spolužadatelem nebo ručitelem s českým občanstvím. Tohle jistě zvýší Váš celkový kredit. U vyšších částek to pak může být zástava nemovitosti v odpovídající hodnotě.

Jakou podobu má půjčka pro cizince?

Tento typ úvěr může mít například formu mikropůjčky, spotřebitelské půjčky, a dokonce nebankovní hypotéky. Záleží na konkrétním poskytovateli.

Jaký význam má slovo „bonita“?

Tento termín prozrazuje, zda jste schopni splácet zvolenou půjčku bez obtíží. Na bonitu má vliv řada faktorů. Tím zásadním je velikost pravidelného příjmu.

Půjčka pro cizince a ostatní

Na závěr se ještě zmíníme o tom, že rychlá půjčka pro cizince je dostupná také důchodcům. Výjimkou nejsou ani podnikatelé. Všechny tyto skupiny pak musí doložit odpovídající potvrzení o příjmu, které nesmí být starší dvanácti měsíců. U důchodců je to rozhodnutí ČSSZ o přiznání důchodu. V případě živnostníků je to daňové přiznání za poslední období. Kromě toho je třeba splnit všechny podmínky uvedené výše. Jak vidíte, tento typ půjčky zkrátka není ničím nereálným a dokáže uspokojit pestrý segment žadatelů.