Půjčky od lidí jsou vlastně nebankovní půjčky

Nebankovní segment nabývá nejrůznějších podob. Existuje řada poskytovatelů, nabízejících své profesionální služby. A právě díky nim vznikají odlišné typy půjček. Jednou z takových oblastí jsou půjčky od lidí. Ty lze vnímat z rozdílných úhlů pohledů, jen některé z nich jsou ale správné.

  • Půjčky od běžných občanů.
  • Finance nebankovního rázu.
  • Na jedné straně jsou půjčky, na té druhé investice.
  • To vše zaštiťováno poskytovatelem.
  • Bezpečný a zajímavý zdroj úvěrů.

Jak fungují půjčky od lidí?

Rychlá půjčka od ostatních spoluobčanů, tak by ve zkratce šly charakterizovat půjčky od lidí. Zdrojem peněz jsou totiž běžní lidé, kteří chtějí zhodnocovat své volné peněžní prostředky. Na druhé straně jsou ti, jimž rychlá půjčka poskytne dostatečné finanční zázemí, předloží peníze na bydlení, uhrazení starých dluhů a podobně.

Půjčky od lidí zaštiťuje na českém trhu hned několik poskytovatelů. Jedná se o velice zajímavou alternativu klasického nebankovního sektoru.

Barbora V., Olomouc, finanční poradkyně.

Půjčky od lidé od A až do Z

Než přijde rychlá půjčka, vše má svůj čas. Na počátku všeho je totiž žádost občana o konkrétní peněžní částku. A to skrze speciální online portály, které následně nabídnout investorům možnost podílet se na půjčení peněz dané osobě s patřičným úrokem. Výstupem takového konání jsou půjčky od soukromých osob. Rychlá půjčka, za níž je schováno mnoho investorů. Úvěrová smlouva je však podepisována pouze s poskytovatelem této služby.

Ten si z celého procesu pochopitelně bere patřičnou provizi. Rychlá půjčka je tak spojena s odpovídajícími úroky. Ve výsledku na tom vydělají všechny tři strany. Zájemci získají půjčky od lidé, investoři zhodnotí své úspory a poskytovatel služby má odpovídající výdělek. Rychlá půjčka od lidí má pochopitelně své klady a zápory.

V čem jsou půjčky od lidí zajímavé?

Půjčky od lidí jsou lákavé především proto, že se do jisté míry můžete vyhnout složitějšímu schvalovacímu procesu. Tato rychlá půjčka může být dostupnější než ta poskytovaná bankovním domem. Jednoduchý proces získání lze mimochodem realizovat přímo z domu. Stačí Vám k tomu jen vyplněná žádost na internetu. Půjčky od lidí lze tímto způsobem řešit i z hlediska administrativy.

Když získáte půjčky od lidí, můžete s nimi nakládat jakkoliv.

Na co byste si měli dát pozor?

Připravte se na to, že rychlá půjčka od lidí se může pojit s vyšší úrokovou sazbou nežli v bance. To je asi ta největší daň za spoustu kladů. Pozor si dávejte i na úvěrové podmínky, v nichž se mohou skrývat nástrahy v podobě nejrůznějších poplatků. A jakou zkušenost s nebankovními úvěry Češi vlastně mají?

ZkušenostProcentuální zastoupení
Nakupování na úvěrAž 63 %
Rizikové zacházejí s půjčkami13 %
Půjčka splácená další půjčkou42 %
Půjčka více jak 100 000 KčPřes 48 % žadatelů
Víte, jak lidé zachází s nebankovním půjčkami, které získají?

Rychlá půjčka od lidí pochopitelně zapadá do této statistiky, protože je alternativou bankovního i klasického nebankovního segmentu. Rychlá půjčka od soukromých osob je mimochodem oblíbená také proto, že s ní můžete financovat v podstatě cokoliv se Vám zlíbí.

Opakované půjčky od lidí

Půjčky od lidí pochopitelně nejsou jednorázovou záležitostí. Když je Vámi využitá rychlá půjčka splacená, nabízí se možnost dalšího úvěrování. Jednoduše řečeno, pokud patříte k zákazníkům s dobrými splátkovými návyky a bonitou, máte v tomto směru dveře otevřené. A co jiného je vhodné vědět o tomto typu úvěru?

Kolik peněz lze získat díky půjčce od lidé?

To záleží na poskytovateli a Vaší bonitě. Taková rychlá půjčka od lidí však může dosahovat hodnoty 750 000 Kč.

Jak dlouho lze tento úvěr splácet?

To opět závisí na tom, kolik peněz a kde si půjčíte. Dobu splatnosti si lze rozložit až na 20 let.

Jaká je výše úrokové sazby půjčky od lidí?

Na úrok má vliv velká spousta faktorů. Pokud však Vaše osobní hodnotící číslo bude dobré, může se úroková sazba pohybovat klidně od 2,99 %.

Platí se nějaké další poplatky navíc?

U většiny poskytovatelů tomu tak není.

Lze získat tyto úvěry z pohodlí domova?

Ano, půjčka od lidí může být vyřízena prostřednictvím online žádosti na internetu.