Studentská půjčka má své výhody, ale i nevýhody

Úvěrový segment pokrývá v podstatě všechny z nás. Dokazuje to například podnikatelská půjčka nebo ta běžná. Výjimkou ve velké spleti úvěrových produktů není ani studentská půjčka. Je pravdou, že její název je více než vypovídající. Tato rychlá půjčka je primárně určena pro studenty starší osmnácti let a může být využita k řadě věcí spojených se studiem.

  • Uhrazení školného.
  • Pořízení školních pomůcek.
  • Investice do školních kurzů.
  • Zaplacení ubytování v rámci školy.
  • Platba za zahraniční studentské akce a pobyty.

Studentská půjčka a její požadavky

Rychlá půjčka pro studenty je samozřejmě poskytována jen plnoletým žadatelům. O tom není žádných pochyb. Kromě toho vyžaduje studentská půjčka ještě další věci. Je to například potvrzení o studiu, ověření vlastní totožnosti a potvrzení o příjmu. Když ho student nemá, může využít třetích osob jako ručitelů.

Studentská půjčka funguje tak, že student během studia platí úroky z půjčky a s jejím splácením pokračuje po ukončení studia, když začne plnohodnotně vydělávat.

Tamara N., Plzeň, úvěrový poradce.

Školné bývá důvodem číslo jedna

Je pravdou, že studentská půjčka neboli rychlá půjčka pro studenty je obvykle využívána pro uhrazení školného. To bývá v rámci soukromých škol v Česku celkem vysoké. A to neplatí jen o tuzemských vzdělávacích zařízeních. Nebankovní rychlá půjčka je využitelná také při studiu v zahraničí. Víte, kolik takové studium mimo Českou republiku stojí?

StátVýše školného
Belgie400 až 650 EUR za rok
Francie200 až 500 EUR za rok
Velká Británie2 700 až 4 500 EUR za rok
Itálie800 až 1 000 EUR za rok
Estonsko1 000 až 2 500 EUR za rok
Na kolik vychází školné v ostatních zemí Evropy?

Rychlá půjčka pro studenty může přijít vhod v podstatě jakémukoliv studentovi. Je pravdou, že studentská půjčka je nejčastěji využitelná mezi vysokoškoláky, výjimku však nepředstavují ani středoškoláci. Rychlá půjčka je schopna pomoci komukoliv.

Studentská půjčka a její výhody

Mezi největší výhody patří určitě možnost bezplatného sjednání. Rychlá půjčka pro studenty obvykle není spojena ani s poplatky za vedení. Využít lze nejrůznějších odkladů splátek. Studentská půjčka je také předčasně splatitelná. Vzhledem k dlouhé době splatnosti bude rychlá půjčka navržena tak, aby v podstatě nezatěžovala měsíční rozpočet.

Se studentskou půjčkou si můžete usnadnit studium.

Výhody a nevýhody v otázkách a odpovědích

Studentská půjčka je zajímavým tématem, kterému je třeba věnovat podstatně více informací. Proto Vám bude rychlá půjčka pro studenty představena prostřednictvím otázek a odpovědí. V nich zmíníme její další klady, ale zaměříme se i na zápory.

Kdy je splatná rychlá půjčka pro studenty?

Jistinu tohoto úvěru začnete splácet až po ukončení studia. Je však pravdou, že během něho už musíte splácet úroky, které ovšem netvoří tak vysokou část.

Půjčí mi nebankovní poskytovatel i když mám dluh?

Některé nebankovní společnosti možná. Důrazně však doporučujeme využívat úvěru jen ve stavu bezdlužnosti. Studentská půjčka Vám má pomoci, nikoliv Vás zadlužit hned na začátku.

Jak vysoká je úroková sazba?

Studentská půjčka má nižší úrok nežli klasické úvěry. V tom ostatně spočívá jedna z jejích výhod.

Jak mohu doložit výši svého příjmu?

Rychlá půjčka pro studenty v tomto směru vyžaduje například doložení o příjmu z praxe nebo brigády.

Má studentská půjčka nějaké další nevýhody?

Velkou nevýhodou mohou být ručitelé a to, že pokud splácení zanedbáte hned na začátku, můžete se dostat do velkých problémů.

Jaké doklady totožnosti vyžaduje studentská půjčka?

V závěru článku bychom rádi zmínili ještě jednu upřesňující informaci spojenou s doklady totožnosti, které jsou při žádosti nezbytné. Rychlá půjčka si obvykle žádá dva takové doklady. Kromě platného občanského průkazu je nutné předložit i některý další. Velice často to bývá řidičský průkaz nebo cestovní pas. Zvýšenou pozornost věnujte také detailnímu prostudování úvěrových podmínek před podpisem samotné smlouvy.