Vyřízení půjčky – Jak vše probíhá krok za krokem

Nebankovní půjčky jsou oblíbené z mnoha různých důvodů. Někoho zaujme první půjčka zdarma, jiného zase menší administrativní zátěž nežli v bance. Jednou z dalších výhod je také vyřízení půjčky. Rychlá půjčka od nebankovního poskytovatele je realizována ve velice krátkém čase, a to může být pro mnohé zásadním důvodem, proč se pro takové řešení rozhodnout.

  • Představíme Vám vyřízení půjčky od A do Z.
  • Zjistíte, kde žádat o peníze.
  • Jak dlouho trvají jednotlivé procesy.
  • Co všechno musíte doložit.
  • A jak jsou vypláceny peníze.

Vyřízení půjčky na internetu

Rychlá půjčka je nebankovním produktem, pro který už nemusíte chodit na pobočku banky. Vyřízení půjčky lze v dnešní době zrealizovat i prostřednictvím online žádosti na internetu. Umožňují to moderní technologie a internet, s nimiž se rychlá půjčka pojí. To se sebou přináší pochopitelně jednu z největších výhod. Je to úspora drahocenného času.

Vyřízení půjčky na internetu dnes zvládne naprosto každý. Stačí Vám k tomu internet, počítač, tablet nebo mobilní telefon.

František N., Praha, poskytovatel úvěrů.

Kolik času zabírá vyřízení půjčky?

A pojďme si hned na začátek prozradit, kolik času zabere vyřízení půjčky. Pokud to bude nebankovní rychlá půjčka, výsledný čas je opravdu krátký. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následující tabulce. Rychlá půjčka a jednotlivé úkony jsou samozřejmě průměrné a orientační. Hodně záleží na tom, jakého poskytovatele zvolíte.

ProcesČasový údaj
Vyplnění online žádosti5 minut
Doložení všech podkladů15 minut
Schválení žádosti1 až 5 dní
Vyplacení peněz24 až 72 hodin
Kolik asi času zabere kompletní vyřízení nebankovního úvěru?

Rychlá půjčka od nebankovních společností je doslova bleskovým úvěrovým řešením. Když budete potřebovat půjčit jen malou sumu, je obvykle rychlá půjčka vyřízena a zrealizována do 24 až 48 hodin. A to je opravdu krátké vyřízení půjčky.

Vyřizování úvěru – krok první

Nyní se pojďme celému procesu vyřízení věnovat trochu podrobněji. Na počátku všeho je elektronická žádost, do níž uvedete své osobní údaje, kde mimochodem nesmí chybět kontakt na Vás. Poté si musíte připravit osobní doklad, z něhož budete opisovat požadované údaje, popřípadě provedete jeho naskenování či vyfocení mobilním telefonem.

Když je půjčka správně vyřízena, získáte požadované peníze.

Co dalšího Vás čeká?

Vyřízení půjčky není opravdu složité. Rychlá půjčka může být Vaše během okamžiku. Abyste si udělali lepší představu o tom, kolik času jednotlivé procesy vyžadují, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí. V nich totiž najdete vše potřebné.

Co je to předběžné schválení půjčky?

Jde o prvopočáteční posouzení na základě Vámi zadaných údajů. Tuto informaci můžete získat do několik hodin po odeslání žádosti.

Jak předložím osobní doklady nebo potvrzení o příjmu?

Rychlá půjčka je online, takže elektronicky. To znamená, že tyto dokumenty naskenujete či vyfotíte mobilním telefonem a nahrajete na server nebankovní společnosti.

Jak podepíši úvěrovou smlouvu?

Vyřízení půjčky, respektive smlouvy je realizováno také elektronicky. Rychlá půjčka vyžaduje podpis ve formě ověření, například zasláním SMS kódu na mobilní telefon.

Co když je součástí úvěru i zástava nemovitosti?

V takovém případě počítejte s delší dobou vyřízení, protože poskytovatel musí ověřit řadu dalších údajů.

Jaké jsou nejčastější způsoby výplaty peněz?

Rychlá půjčka je v dnešní době vyřizována online a vyplácena bezhotovostně převodem na účet. U nebankovního úvěru však nejsou výjimky jako poštovní poukázka nebo vyplacení v hotovosti.

Vyřízení půjčky a rychlost výplaty peněz

Rychlá půjčka je o rychlosti. A to platí nejenom při vyřízení půjčky, ale také v rámci následné výplaty peněz. Někteří z Vás na takový proces mohou celkem dost spěchat. Nutno podotknout, že v tomto směru se asi nebudete zdržovat. Při volbě toho správného nebankovního poskytovatele bývají peníze vypláceny obratem po podpisu smlouvy. To znamená, že je můžete obdržet do 24 až 48 hodin, a to převodem na uvedený bankovní účet.