Osobní bankrot může potkat opravdu kohokoliv

Nebankovní rychlá půjčka je jistě velice příjemným úvěrovým pomocníkem v okamžiku, kdy potřebujete peníze na cokoliv. Pokud ovšem podceníte pojištění schopnosti splácet a zároveň nebudete měsíční splátky hradit včas, může Vás potkat jedna nepříjemná věc. A tou je osobní bankrot. Jedno z mála řešení, jak se vypořádat s osobními dluhy.

  • Oddlužit se mohou fyzické osoby.
  • Ale také podnikatelé.
  • Splnit je třeba určité podmínky.
  • Oddlužení Vás zbaví dluhů nadobro.
  • Celý proces vyžaduje správný postup.

Osobní bankrot je čím dál rozšířenější

Jak vidno, rychlá půjčka může být dobrým sluhou, ale i zlým pánem. Možná i kvůli finanční neznalosti některých jedinců dochází k nepříjemným scénářům, jejichž výsledkem je pouze osobní bankrot. Tento způsob oddlužení se bohužel objevuje stále častěji, na druhou stranu je asi jedinou legální cestou, jak z takových problémů ven.

Abyste vůbec mohli provést osobní bankrot, je zapotřebí připravit odpovídající žádost a vyčkat na rozhodnutí příslušného soudu.

Barbora V., Mělník, finanční poradce.

Jak je na tom Česká republika?

Rychlá půjčka je něco, co můžete získat skutečně obratem. Stejně tak může přijít i osobní bankrot. Jestliže chcete mít v tomto směru přehled o tom, jak rychlá půjčka přivedla někoho k oddlužení v rámci jednotlivých krajů Česka, začtěte se do níže uvedené tabulky. Její data se vztahují k roku 2019.

KrajPočet osobních bankrotů
Praha7 086
Ústecký kraj15 619
Jihočeský kraj7 600
Vysočina4 026
Moravskoslezských kraj17 150
Jihomoravský kraj10 363
Víte, kolik osobních bankrotů je v jednotlivých krajích?

Nevýhodná rychlá půjčka je zrádná, o čemž vypovídají přesně tyto statistiky. Je pravdou, že v rámci uvedených čísel se na první místa dostávají především muži před ženami, i když jsou někde statistiky velice vyrovnané. Rychlá půjčka může být zkrátka nebezpečná.

Osobní bankrot a jeho příprava

Když už rychlá půjčka všechno zkazí a je třeba osobní bankrot, máte dvě možnosti. Všechny nezbytné podklady si zpracujete sami a předložíte žádost insolvenčnímu soudu. Pokud se v této oblasti neorientujete, obraťte se na specialisty. Ti vědí, co všechno může rychlá půjčka způsobit, a proto nabízí zajištění celého procesu oddlužení.

K osobnímu bankrotu se může propracovat opravdu kdokoliv.

Co všechno musíte vědět?

Je pravdou, že osobní bankrot není tak snadnou záležitostí, jak se na první pohled zdá. To mnohem rychlejší bude vyřízení úvěru zvaného „rychlá půjčka“. I když se v tomto směru svěříte do rukou odborníků, přesto byste měli o oddlužení vědět alespoň pár základních věcí. A přesně ty se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Kolika dluhů se mohu zbavit?

I když Vás rychlá půjčka potopí do dluhové pasti, díky oddlužení se lze zbavit až 70 % dlužných závazků. A to při splnění jistých podmínek.

Jaké jsou podmínky osobního bankrotu?

Život bez dluhů si můžete zajistit do pěti let, a to při splacení 30 % dlužné částky. Je však vhodné vědět, že do oddlužení se započítává veškerý majetek, který je použit na pokrytí závazků věřitelům.

V čem dalším je osobní bankrot přínosem?

V první fázi je to určitě ochrana před exekutorem. V okamžiku, kdy začne proces oddlužení je automaticky zastaveno jakékoliv úročení.

Jaké jsou zapotřebí dokumenty pro oddlužení?

Dohromady musíte dát všechny dokumenty spjaté se závazky, kam patří i rychlá půjčka. Zároveň je třeba připravit si příjmy za poslední tři roky, soupis majetku a výpis z rejstříku trestů.

V jakém časovém úseku je zahájeno insolvenční řízení?

Tento proces je zahájen během dvou hodin poté, co je elektronicky dodán návrh na toto řízení. Tím vzniká pomyslná ochrana před věřiteli.

Osobní bankrot a jeho dokončení

V okamžiku, kdy splníte všechny podmínky pro osobní bankrot a uhradíte dluhy dle požadovaného a navrženého rozpisu, budete kompletně oddluženi. To znamená, že nemusíte doplácet oněch odpuštěných 70 % a jste bez dluhů. Pokud se v takový moment stane Vaším cílem opět rychlá půjčka, měli byste se poučit ze svých starých chyb. K úvěrům přistupujte tak, abyste se opět neoctli v dluhové pasti a nesměřovali k dalšímu oddlužení.